Ettevõtte laen

Ettevõttelaen tähendab laenu ettevõttele, ehk laenu väljastamist registreeritud ettevõttele. Laenud, mida väljastatakse ettevõtetele nimetataksegi üldiselt laen ettevõtetele, mõningal juhul ka kui äri laen või laen ettevõttele kinnsivara tagatisel. Seda tüüpi laene iseloomustab traditsioonilisest suurem paindlikkus pankade vastutulelikuse poolt ning võrreldes laen kinnisvara tagatisel, mis väljastatakse eraisikule, on laen ettevõttele pangale enamasti sobilikum.

Ettevõtte laen eraisikule - kuidas toimib?

Ettevõtte laenu ei väljastata eraisikule. Nagu nimigi vihjab, on tegu laenuga mis on mõeldud vaid ettevõtetele. Kui te soovite taotleda laenu eraisikule, saate sellest lähemalt lugeda vajutades SIIA.

Ettevõtte laen omanikule

Ettevõtte laenu saab taotleda laenu sooviva firma juhatuse liige, või muu volitusega volitatud isik, kes võib sõlmida ettevõtte nimel lepinguid. Laenulepingutest saate lähemalt lugeda postitusest laenuleping (või laenuleping.ee keskkonnast). Tavaliselt taotleb laenu juhatuse liige või firma omanik. Vaata lähemalt laenu taotlemisest SIIT.


Ärilaen või Ettevõtte laen?Ärilaen ja ettevõtte laen on samad tooted, kuid neid nimetatakse erinevate laenupakkujate juures teiste nimedega.

Ettevõtte laen kinnisvara tagatisel

Laen kinnisvara tagatisel firmale tähendab, et laenu võttev firma või juriidiline isik jätab laenuandjale pandiks kinnisvara, või kinnistu mille soetamise, või remontimise jaoks laenu taotletakse. Enamasti annavad pangad laenu firmadele kinnistu või kinnisvara tagatisel.

Kuidas kujuneb ettevõtte laenu intress?Laenu intress oleneb suuresti teenusepakkujast, ehk milliselt finantsasutuselt te laenu võtate. Kindlasti tasub küsida laenupakkumist võimalikult paljudelt laenuandjatelt, et saaksite pakkumisi omavahel võrrelda ning seeläbi teie jaoks parima pakkumise valida. Laenu võtmine on vastutusrikas samm ning eriti laenates raha firmale.

Ärilaenu pakkumine

Kirjutage meile kui te soovite taotleda laenu teie ärile või ettevõttele